Людина

Вчені пояснили спритність рук піаністів

Вчені пояснили спритність рук піаністів і виявили взаємозв’язок між моторною і сомато-сенсорною системами. Вони показали, що дрібна моторика людей, що грають на піаніно, залежить від того, як піддаються обробці сигнали, які вони отримують у процесі дотику.

Японські вчені провели ряд експериментів, де спочатку брало участь 11 піаністів і 10 осіб, які не вміють грати на жодному інструменті. За допомогою електричного сигналу стимулювався вказівний палець правої руки випробовуваних, при цьому заміряючи сомато-сенсорні потенціали. Потім фахівці вимірювали показники аферентного інгібування, що відбиває сукупну роботу моторної і сомато-сенсорної системи. Між цими групами результати не відрізнялися, але були виявлені відмінності в аферентному інгібуванні.

У другому досліді 10 звичайних людей і 10 музикантів завдяки рукавичці-екзоскелету прогинали вказівний палець, з одночасною стимуляцією мозку вимірюючи сомато-сенсорні потенціали. У третьому досліді фахівці перевіряли, як виявлені механізми відображаються на дрібній моториці випробовуваних. Музиканти 4 секунди тиснули на клавішу з датчиком посилення, при цьому темп натискання вимірювався. Автори дослідження показали, що музична робота запускає зміни різних систем.

Кнопка «Наверх»
Закрыть