Людина

Що робить людський мозок унікальним?

Генетики з’ясували, що всього лише кілька десятків молекулярних патернів відповідають за екпресію генів в головному мозку людини і відрізняють його від головного мозку інших живих істот.

a5ff3e36e54bf4c1222698ddc13f49d9

Вчені досліджували 132 функціонально різні області головного мозку шести дорослих людей. В ході роботи з’ясувалося, що експресія (процес перетворення генетичної інформації в РНК або білок) майже 20 тис. генів регулюється лише 32 профілями експресії генів. Частина цих профілів були однаковими у миші і людини, однак частина виявилася характерною виключно для людей.

Автори дослідження стверджують, що велика частина генів, які регулюють роботу нейронів мозку, у гризунів і людей виявилися різними, а от гени, що відповідають за функціонування гліальних клітин — допоміжних клітин нервової тканини — були схожі між собою.

Крім того, в число «стабільних» генів — тих, які не демонструють високої варіативності, — увійшли гени, відповідальні за розвитку деяких серйозних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера або аутизм. Автори дослідження вважають, що результати їх роботи допоможуть у тому числі і в розробці нових ліків від цих хвороб.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть