Головна / Наука / Медики розповіли про «грибок-вбивцю», який здатний забрати життя 10 млн осіб

Медики розповіли про «грибок-вбивцю», який здатний забрати життя 10 млн осіб

Американські медики розповіли про «грибок-вбивцю» Candida auris. Про нього вчені знають вже 10 років, але їм досі не вдалося знайти спосіб захисту і боротьби з ним, оскільки він постійно еволюціонує, і в найближчому майбутньому зможе забрати життя 10 млн осіб.

Медики з центру CDC, США, вже не перший рік займаються Candida auris, який отримав за це час прізвисько «грибок-вбивця». У нього існує дві основні риси – повна стійкість до лікування та висока швидкість розповсюдження. Перший пацієнт, який заразився на Candida auris, був літній японець, цей випадок зафіксували в 2009 році. З того часу, протягом 10 років, багато груп вчених по всьому світу вивчають даний мікроорганізм, але у них досі не вийшло знайти проти нього ні лікування, ні способу захисту.

Зараження «грибком-вбивцею» призводить до смерті людини протягом 90 днів. Головним симптомом є інвазивний кандидоз, який супроводжується інфікуванням кровообігу, центральної нервової системи і цілої групи інших органів. На лютий 2019 року медикам вдалося зафіксувати випадки зараження цим мікроорганізмом у багатьох країнах світу.

Американські вчені не розуміють, чому цей «грибок-вбивця» ще «не став» лихоманкою Ебола, адже остання не уявляла такої небезпеки для всього людства. За оцінками медиків, вже до 2050 року померти від інфікування цим мікроорганізмом може близько 10 млн осіб.