Наука

Медики розповіли про «грибок-вбивцю», який здатний забрати життя 10 млн осіб

Американські медики розповіли про «грибок-вбивцю» Candida auris. Про нього вчені знають вже 10 років, але їм досі не вдалося знайти спосіб захисту і боротьби з ним, оскільки він постійно еволюціонує, і в найближчому майбутньому зможе забрати життя 10 млн осіб.

Медики з центру CDC, США, вже не перший рік займаються Candida auris, який отримав за це час прізвисько «грибок-вбивця». У нього існує дві основні риси – повна стійкість до лікування та висока швидкість розповсюдження. Перший пацієнт, який заразився на Candida auris, був літній японець, цей випадок зафіксували в 2009 році. З того часу, протягом 10 років, багато груп вчених по всьому світу вивчають даний мікроорганізм, але у них досі не вийшло знайти проти нього ні лікування, ні способу захисту.

Зараження «грибком-вбивцею» призводить до смерті людини протягом 90 днів. Головним симптомом є інвазивний кандидоз, який супроводжується інфікуванням кровообігу, центральної нервової системи і цілої групи інших органів. На лютий 2019 року медикам вдалося зафіксувати випадки зараження цим мікроорганізмом у багатьох країнах світу.

Американські вчені не розуміють, чому цей «грибок-вбивця» ще «не став» лихоманкою Ебола, адже остання не уявляла такої небезпеки для всього людства. За оцінками медиків, вже до 2050 року померти від інфікування цим мікроорганізмом може близько 10 млн осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments