Земля

Вчені з’ясували, коли настане глобальна катастрофа

Співробітники Лабораторії реактивного руху НАСА, розташованої в Пасадені, змогли з’ясувати, коли на Планеті настане глобальна катастрофа. Це вдалося вченим за допомогою найточнішої числової моделі підвищення рівня води в океані, в процесі глобального потепління, пише видання Science.

Нові дані дозволили припустити, в XXIII столітті підйом суші, викликаний зменшенням маси льодовиків, призведе до уповільнення багатьох процесів, в тому числі і проникнення морських вод всередину материків.

Розроблена експертами модель враховувала підйом Антарктиди через танення льодовиків поруч з лінією заземлення (областю відділення льодовика від суші), і те, як взаємодіють між собою перерозподіл маси льодовикового покриву і динаміка обертання земної кулі. Фахівці звернули увагу на ділянки корінних порід, чия площа становить 1 км, а не 20. Останнє дозволило збільшити точність прогнозованих даних.

Прогнози на майбутні 100 років передбачають збіг нової моделі з іншими припущеннями вчених з похибкою до 1%. Істотні відмінності помітні у віддаленому майбутньому. Так, ймовірно, в 2250 році льодовик Туейтса, який відрізняється активним рухом, буде менше і слабкіше впливати на рівень води в океані в результаті такого явища, як гляціоізостазія. Мова йде про вертикальний рух поверхні Блакитної планети, що відбувається після зняття навантаження від льодовиків.

Експерти зробили ще кілька важливих висновків: 2350-му відбудеться уповільнення міграції лінії заземлення на 38%, при цьому рівень моря виявиться нижче на 29% у порівнянні з «пророцтвами» інших моделей. Світила науки уточнили: слід пам’ятати, що рівень океану все одно буде збільшуватися через танення льодів, а вищеописані уповільнення – тимчасове явище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button