Головна / Земля / Кам’яні статуї моаї на острові Пасхи руйнуються через наплив туристів

Кам’яні статуї моаї на острові Пасхи руйнуються через наплив туристів

Кам’яні статуї моаї на острові Пасхи, що ООН оголосила об’єктом всесвітньої спадщини, руйнуються з-за надмірного напливу туристів та їх недбалого ставлення до пам’яток.

«За останні роки кількість туристів на острові Пасхи зросла в кілька разів. Великі кам’яні статуї моаї є найпопулярнішою пам’яткою, вони страждають від занадто великої кількості туристів, які недбало поводяться з пам’ятками культурної спадщини», — пише видання.

Як зазначає Refinery29, місцеві жителі не раз бачили, як мандрівники забиралися на статуї, щоб зробити хороші фотографії, розколупували пам’ятники, щоб залишити свій слід або удавали, що колупають в носі одного з кам’яних ідолів.

За словами американського археолога з каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Джо Енн ван Тилберг, туристи нерідко порушують правила відвідування культурних пам’яток, сідаючи на могили і забираючись на статуї.

«Я займаюся дослідженнями острова Пасхи майже 40 років, але такого зневажливого ставлення до історії з боку мандрівників не бачила раніше. Ці статуї священні, місцеві фактично увічнили пам’ять про своїх предків і стосунках з богами. Створюється враження, що туристи не зацікавлені у відвідуванні історичних пам’яток з метою розширити свої знання, отримати враження. Вони не справжні туристи, ці люди зациклені на селфі фото», — цитує портал вченого.

Кам’яні статуї моаї зроблені зі спресованого вулканічного попелу. В даний час відомо понад 900 статуй. Вважається, що вони були виготовлені аборигенами острова між 1250 і 1500 роками. За переказами, в кам’яних статуях укладена сила предків першого короля острова Пасхи — Хоту Матуа.