Технології

Наночастки перетворюють будь-який матеріал в акумулятор, який в 9 разів ефективніше літієвого

Стартап Nanom представила запатентовану технологію, що дозволяє створювати елементи живлення з видатними характеристиками. Такі акумулятори працюють в 9 разів довше ніж літій-іонні батареї, в 5 разів легші, простіше утилізуються, мають високу щільністю енергії й здатність до швидкої перезарядки. Як заявляє компанія, електромобіль з її акумулятором зможе перетнути територію США на одному заряді.

Суть технології Nanom полягає в збільшенні площі активної поверхні елементів акумулятора, що беруть участь в накопиченні енергії, шляхом нанесення на них спеціальних наночасток. Таким чином можна покращувати різні типи батарей, в тому числі літій-іонні. Стартап вже пропонує свою розробку безлічі фірм, діяльність яких пов’язана з виробництвом або використанням батарей.

Додавати до компонентів акумулятора наноструктури Nanom можна шляхом занурення основного матеріалу в суспензію, яка містить необхідні частинки. Подібна процедура є частиною стандартного процесу виготовлення батарей, тому нанотехнологію можна легко впровадити на існуючі виробництва.

У вигляді основи для демонстрації своєї розробки Nanom вибрала нікель – залізні батареї, винайдені 120 років тому Томасом Едісоном. Об’єднавши частки нікелю і заліза з вуглеволокна стартап створив акумулятор, матеріали для виготовлення якого стоять на 80% дешевше, ніж компоненти для звичайних елементів живлення.

Крім того, за допомогою наночастинок Nanom можна перетворювати в батареї звичайні матеріали, з яких складається, наприклад, кузов автомобіля або стіна будівлі. Компанія вже застосувала це на практиці, створивши тестовий електричний катер, весь корпус якого є акумулятором.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments