Земля

“Велике виверження неминуче”: прокинувся один з найактивніших вулканів на планеті

На Гаваях прокинувся вулкан Кілауеа — один з найактивніших на планеті. Льотчики, які пролітали над кратером бачили незвичайні утворення в лаві.

На острові Гаваї в однойменному американському штаті прокинувся вулкан Кілауеа — один з найактивніших на планеті. Геологічна служба США (USGS) повідомляє, що лава знаходиться в межах кратера Халемаумау. Кілька років тому Кілауеа вивергався протягом чотирьох місяців, тоді постраждали люди й сотні будинків були зруйновані.

Нове виверження почалося 29 вересня приблизно о 15:20 за місцевим гавайським часом (04: 20 30 вересня). Тоді гавайська вулканічна обсерваторія USGS зафіксувала світіння на веб-камері на вершині Кілауеа. Воно вказувало на виверження лави, яке відбувалося в кратері Халемаумау.

На відеозаписі з веб-камери також були виявлені тріщини в основі кратера, з яких текли потоки лави, йдеться в Геологічної служби США. Також відомство повідомляє, що частина парку, де відбувається виверження, зараз закрита для відвідування.

Через виверження гавайська обсерваторія вулканів підвищила рівень небезпеки Кілауеа, а його авіаційний колірний код з оранжевого на червоний (він попереджає пілотів про можливі викиди попелу). Це найвищі рівні попереджень, що означають що “велике” виверження вулкана неминуче, в процесі або підозрюється, з небезпечною активністю як на землі, так і в повітрі.

Кілька пілотів, які пролітали в районі Кілауеа в середу ввечері, повідомили, що бачили вулканічне скло, відоме як «волосся Пеле» або «відьмине волосся». Золоті гострі нитки скла, названі на честь Пеле, гавайської богині вогню і вулканів, утворюються, коли бульбашки газу всередині лави лопаються на поверхні. Вони становлять небезпеку, якщо потрапляють в організм з питною водою.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button