Здоров'я

Медики назвали продукти, необхідні для збереження пам’яті у літніх людей

Хоча люди похилого віку схильні неуважно ставитися до своєї дієти, джерела флавоноїдів повинні становити в їх раціоні значну частину

Вікова втрата пам’яті – одна з найбільш неприємних «старечих хвороб», але результати великомасштабного дослідження американських дослідників показали, що правильне харчування може зберегти «тверду» пам’ять.

Фото автора Susanne Jutzeler, suju-foto : https://www.pexels.com/uk-ua/photo/1228530/

Так само, як дитячому мозку потрібні певні поживні речовини для зростання, мозок літніх людей потребує правильного харчування для підтримки здоров’я і більш комфортного старіння. У міру того як середня тривалість життя людей зростає, медики все більше уваги приділяють боротьбі з віковими хворобами, щоб старіючі люди могли довше залишатися активними і працездатними.

Щоб виявити вплив однієї групи поживних речовин, флавоноїдів, на збереження пам’яті, дослідники з декількох наукових центрів США зібрали і об’єднали 15-річні дані про зв’язок між віковою втратою пам’яті і змінами в зубчастій звивині — особливій області гіпокампа мозку, що грає ключову роль в збереженні спогадів.

Результати роботи, опублікованої в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, показали, що присутність в дієті флавоноїдів покращує роботу гіпокампа. Додаткові експерименти на мишах підтвердили, що наявність в харчуванні джерел флавоноїдів покращує стан гіпокампа, посилюючи ріст нейронів і кровоносних судин.

У дослідженні брали участь понад 3500 здорових літніх людей, яких випадковим чином розподілили по групах: випробовувані з першої групи протягом трьох років щодня отримували таблетку з флавонолами (близько 500 міліграмів — добова норма споживання), учасники другої групи стільки ж часу отримували плацебо. Перед початком експерименту всі добровольці пройшли опитування, під час якого оцінювалася якість попереднього харчування і стан пам’яті. Надалі тести на оцінку пам’яті проводили щороку протягом трьох років.

У жодного учасника перед експериментом не виявили критичного недоліку флавоноїдів в раціоні (приблизно у третини осіб для цього взяли зразки сечі). Результати стали помітні вже до кінця першого року експерименту: у тих учасників з першої групи, які до початку експерименту вживали в їжу достатню кількість флавоноїдів, видимих поліпшень пам’яті не відбулося, а ось у тих, хто вживав в їжу недостатньо флавоноїдів, пам’ять покращилася в середньому на 16 відсотків. Водночас у людей з другої групи, які дотримувалися здорового харчування, але не отримували достатньої кількості флавоноїдів, значного поліпшення пам’яті не спостерігалося.

Таким чином, добавка флавоноїдів в раціон — це можуть бути не тільки таблетки, але і натуральні джерела, такі як квасоля, помідори, ягоди, оливкова олія і червоне вино — помітно покращує пам’ять, опосередковану гіпокампом. За словами дослідників, людям у віці від 40 до 50 років краще почати «налягати» на флавоноїди, щоб залишатися в ясному розумі і твердій пам’яті на довгі роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button