Головна / Здоров'я / Смартфони назвали новим чинником старіння

Смартфони назвали новим чинником старіння

За попередніми даними, як показали підсумки масштабного дослідження фахівців Каїрського університету, яке тривало півтора десятка років, надмірне захоплення смартфоном підвищує ризики втрати молодості.

Професор біофізичного факультету університету Каїра Фадхіла Мохаммед Алі зазначає, що електромагнітні хвилі, які випромінюються мобільним телефоном, насправді можуть завдавати шкоди кров’яним клітинам людського організму та призводить до пошкодження ферментів м’язів, печінки, гланд, кісткового мозку і навіть серця. Крім того, часте використання гаджетів призводить до гормонального дисбалансу.

Також повідомляється, що зазначені ризики актуальні не тільки для власників смартфонів, але і для людей, які живуть в безпосередній близькості до промислових майданчиків, високовольтних ЛЕП, веж та телемовлення, а також інших схожих споруд. За словами фахівців, безпечною відстанню в даному випадку може вважатися віддалення від таких об’єктів на 20 метрів, а в окремих випадках – не менш ніж на кілометр.