Технології

Металева піна може зупинити навіть бронебійні кулі (відео)

Металеві піни – це дуже легкий і дуже міцний матеріал. Настільки міцний, що навіть може зупинити бронебійну кулю, при зіткненні перетворивши її в пил.

Експеримент був проведений в 2016 році дослідниками з Університету Північної Кароліни під керівництвом Авсане Рабіейі, професора авіа – і ракетобудування. Вчені вистрілили бронебійною кулею калібру 7,62 мм в шматок металопіни. Результати здивували навіть самих вчених.

«Ми змогли зупинити кулю матеріалом товщиною менше 2,5 см, при цьому поглиблення в місці попадання кулі виявилося глибиною менше 8 мм. Для прикладу за стандартами Національного інституту юстиції броня вважається хорошою, навіть якщо після попадання в ній залишається виїмка в 44 мм глибиною»говорить сам Рабіейі.

При цьому металопіна може бути виготовлена безліччю різних способів. Деякі пропускають гарячий газ через розплавлений метал, інші ллють заготовки з використанням порожнистих металевих сфер для додання матеріалу пустот.

Додатково до підвищеної міцності з досліджень професора композитні металеві піни ефективно захищають від рентгенівських і гамма-променів, а також від нейтронної радіації. Також вони витримують вогонь і підвищену температуру в два рази краще, ніж метали, з яких вони зроблені.

А матрична металева піна окрім іншого ще й не тоне у воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button