Технології

Boston Dynamics представила свого робота-вантажника Stretch (фото+відео)

Компанія Boston Dynamics показала нову модель Stretch, створену спеціально для складських робіт. Вона є розвитком двоколісного Handle, який теж позиціонувався як робот, здатний переміщати різні вантажі. Зокрема, Stretch отримав вакуумне захоплення, аналогічне встановлюється на прототипи Handle, показані 2 роки тому.

Двоколісний робот Boston Dynamics, що здійснює маятникові рухи для підтримки балансу, вимагає багато простору і, отже, погано підходить для використання на складських приміщеннях. Тому компанія швидко усвідомила потребу у випуску моделі, яка зможе ефективно працювати в умовах обмеженої площі.

Boston Dynamics представила свого робота-вантажника Stretch

Stretch – другий робот Boston Dynamics, який буде доступний для покупки. Причому якщо перший комерційний продукт фірми, чотириногий Spot, протягом багатьох років розроблявся без явної орієнтації на практичне використання, то нова модель спочатку створювалася для виконання конкретних завдань.

Більшість застосовуваних зараз систем автоматизації складських приміщень припускають стаціонарне розміщення, а сучасні мобільні роботизовані пристрої діють повільніше людей. Stretch вигідно відрізняється від існуючих рішень здатністю швидко виконувати роботу по перенесенню вантажу й акуратно переміщатися в обмеженому просторі складної конфігурації завдяки технології машинного зору.

Boston Dynamics представила свого робота-вантажника Stretch

Основа Stretch за розміром відповідає стандартному піддону, тому робот підійде для більшості існуючих складських приміщень. Як припускає Boston Dynamics, в поточній конфігурації модель здатна переміщати приблизно 800 коробок на годину. Найближчим часом робот-вантажник буде тестуватися в умовах реальних складів.

Як очікується, Stretch надійде в продаж приблизно через 1-2 роки. Ціна на модель поки не оголошена. Для порівняння, робот-собака Spot коштує близько 75 тисяч доларів США.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button