Технології

NASA відправить на Марс робота-скелелаза

На поверхні Марса є багато крутих берегів висушених річок, де можуть зберігатися останки рослин і тварин, які жили на планеті. Ми поки не можемо зайнятися пошуком ознак життя на таких небезпечних територіях, тому що нинішні марсоходи, такі як «Кьюріосіті», не вміють підійматися на вертикальні поверхні. Втім, скоро ситуація може докорінно змінитися, тому що космічне агентство NASA завершила випробування робота-скелелаза під назвою LEMUR. Він успішно піднявся на одну з гір США за допомогою шипованих рук, і знайшов скам’янілі останки стародавніх водоростей — значить, йому під силу навіть пошук життя на Марсі.

Випробування проходили на так званій Долині Смерті — западині між двома великими горами, розташованими в штаті Каліфорнія. Це місце часто використовуються космічними компаніями для тестування марсоходів, тому що своїм кам’янистим і сухим ландшафтом воно дуже нагадує Червону планету. Нещодавно, наприклад, на цій долині тестувалася система приземлення марсохода «Марс-2020».

Нові роботи від NASA

Робот LEMUR розробляється космічним агентством вже давно — перші згадки роботизованого скелелаза з’явилися ще в далекому 2013 році. Вже в ті часи він міг лазити по вертикальних поверхнях за допомогою своїх рук, які чіпляються за нерівності на скелях за допомогою сотень гачків. Завдяки їм, у ході останнього випробування, робот зміг видертися на реальну скелю і знайти на ній скам’янілі рештки водоростей, які виростали 500 мільйонів років тому.

Дивуватися тому, що водорості були знайдені на скелі, не варто. Річ у тім, що мільйони років тому на території пустелі Мохаве, де і розташовується долина, знаходилося величезне море. Цілком імовірно, що при ретельному вивченні кам’янистої поверхні за допомогою своїх наукових інструментів, робот міг би знайти навіть останки стародавніх тварин.

Марсоходи навчаються підніматися на гори

На жаль, зайнятися пошуком стародавніх тварин він вже не зможе, тому що проєкт LEMUR відтепер вважається закритим. Апарат не буде відправлений на Марс, але на його основі вже створюються інші марсоходи-скелелази. Одним з них є роботизований хробак Ice Worm, який вміє підніматися по крижаних скелях, спираючись на отвори, що він робить в них.

NASA отправит на Марс робота-скалолаза
Робот Ice Worm

Також для пошуку останків життя на марсіанських скелях може використовуватися робот RoboSimian, який входить до переліку кращих рятувальників людських життів. Він схожий на гігантського павука, який за допомогою чотирьох своїх ніг може легко пересуватися по кам’янистих місцевостях — інженери цілком можуть навчити його підніматися на гори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button