Здоров'я

Міфи про застуду, про які краще забути

Зі застудою світ і його мешканці знайомі вже давно, але все одно люди не можуть перестати вірити у різні міфи. Вони намагаються займатися самолікуванням, навіть коли воно зовсім не працює, бояться відвідувати лікаря або починають думати про вплив погоди на стан носа і його слизової. В інтернеті можна знайти безліч статей та корисних матеріалів про хвороби, фахівці розповідають факти про застуду, намагаються поділитися думкою з більшістю людей. Але багато термінів або фраз розуміються не так, тому лікарю важливо говорити на мові, більш наближеній до простої людини. А ще краще — записатися на прийом, сходити в лікарню і залишитися задоволеним особистою консультацією. Адже особливостей організму і його швидкості одужання ніхто не скасовував. Міфи все одно не перестають існувати, і ось деякі з них.

1. Застуда може стати грипом

Головна причина появи цієї думки сильно схожі симптоми поширених захворювань. Застуда є респіраторним вірусом, він не може перетворитися на грип або мутувати в інше захворювання. Вона частіше протікає набагато легше і м’якше, людина, хвора на застуду, не відчуває сильної тяжкості або різких перепадів температури. Їй властива нежить, проблеми зі слизовою носа, що переходять в область горла. Грип починається з температури, хворий відчуває сильне нездужання, починає ломити м’язи всього тіла. Вона може викликати серйозні ускладнення, якщо пізно почати лікування або взагалі відмовитися від нього. Часто у людей після грипу розвивається запалення легень, діти теж до цього схильні.

2. Сон з мокрим волоссям викликає застуду

Думка формується з досвіду старшого покоління, знань оточуючих людей і поширеного в народі міфу. Але сон з мокрим волоссям може принести лише недбалу зачіску з ранку. Вчені стверджують, що не існує доказів того, що організм через мокре волосся може переохолоджуватися і починати поступово захворювати. Навколишнє середовище може впливати на перебіг хвороби, але не є її збудником. Тому можна спокійно відправлятися спати з мокрим волоссям і не боятися, що на ранок закладе ніс або почне боліти горло.

3. Холод на вулиці — причина застуди

Асоціація холодного часу року і початку поширення захворювань цілком логічна. Саме взимку багато людей стикається зі застудою, іншими неприємними захворюваннями. Але вони так і не можуть зрозуміти, що погода не впливає на стан здоров’я і не дає нормально проводити новорічні свята. Причина криється в сильному поширенні вірусів, а не в низьких градусах за вікном. Зиму називають сезоном застуд з-за того, що в ці місяць люди частіше знаходяться в закритих приміщеннях з великою кількістю людей. Обмежений і теплий простір допомагає вірусам швидше переходити від одного до іншого, не думаючи про вибір жертви для застуди. Але існують дослідження, які пояснюють, що холодний час року може послабити сприйнятливу і чутливу імунну систему.

Кнопка «Наверх»
Закрыть