Здоров'я

Любов до здорової їжі відбирає час на вправи

Вважається, що любов до метушні на кухні – здорова звичка. Але час, що приділяють для приготування їжі вдома здатен додати вам зайвих кілограм, стверджують фахівці. Люди, які проводять багато часу на кухні, страждають від нестачі фізичних вправ, доводять результати дослідження. Вчені виявили, що ті, хто любить повний процес приготування їжі замість готових страв або напівфабрикатів, не приділяють достатньо часу для фізичних вправ.

Дослідження за участю 100 тисяч дорослих осіб, проведене в коледжі охорони здоров’я при Університеті Огайо, показало, що на результат не впливає те, чи це сімейна людтна чи ні, чи є у неї діти чи бездітна. Статистика свідчить, що 16 відсотків чоловіків і 12 відсотків жінок займалися фізкультурою за день до інтерв’ю в рамках дослідження. Середня кількість часу, витрачена на вправи, становила 19 хвилин для чоловіків і всього 9 хвилин для жінок. У середньому чоловік проводив 17 хвилин на кухні, готуючи собі їжу, у той час як жінка витрачала 44 хвилини.

Обробка комп’ютерних даних продемонструвала прямий “ефект заміщення”, коли кухня буквально відбирає час на фізкультуру. Провідний дослідник, епідеміолог Рейчел Таміна, пояснила: «Результати слід використовувати в державних програмах, щоб переглянути рекомендації щодо здорового способу життя, зокрема, зробити акцент на розумному балансі між часом, проведеному на кухні, і фізичними вправами».

У моделі ідеального здорового способу життя приготування їжі і заняття фізкультурою повинні доповнювати один одного, а не протиставлятися, додала місіс Таміна. В ході дослідження виявилося, що існує ряд можливих причин, чому дорослі надають перевагу кухонній метушні напротивагу фізкультурі. Перша – банальний дефіцит часу, щоб охопити все. Друга – обидві дії розглядаються як здорові звички, тому стають частиною щоденної обов’язкової рутини для підтримки гарної форми. Наприклад, якщо людина вирішила присвятити півгодини в день для дотримання форми, вона може виділити 15 хвилин для готування їжі і 15 хвилин для вправ. Однак якщо вона витратить 20 хвилин на кухні і 10 на вправи, це не означає, що було витрачено 30 хвилин для здоров’я.

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button