Технології

Мікроби очистять воду на нафтопромислі

В університеті Колорадо в Боулдері розробили простий і економічний спосіб очищення відпрацьованої води, що залишилася після проведення технологічних операцій і містить велику кількість мінеральних солей та органічних домішок.

1-06-03-2015-600-407

Суть ідеї, що лежить в основі нової технології водоочищення, полягає в наступному. Так само як нафта і природний газ, органічні домішки у відпрацьованій воді містять багаті енергією вуглеводні. Мікроби переробляють органічні домішки і звільняють енергію, укладену в них, генеруючи електричний струм, який потім використовується в процесі демінералізації (опріснення) води.

Енергія, вироблена мікробами, використовується для живлення елемента з позитивно і негативно зарядженими електродами на різних його сторонах. Ґрунтуючись на факті, що сіль розчиняється у воді на позитивно і негативно заряджені іони, існує можливість видалення солей з відпрацьованої води за допомогою процесу, що отримав назву “об’ємна демінералізація”.

На думку Жіонга Джейсона Рена (Zhiyong Jason Ren), доцента кафедри природничої та екологічної відповідальності Колорадського університету, унікальність технології в тому, що вона дає відразу на дві проблеми одне рішення. Мікроби забезпечують виробництво більшої кількості енергії, ніж потрібно для процесу демінералізації, тим самим формуючи можливість технологічного рішення – використовувати надлишкову енергію в якості джерела живлення для роботи обладнання на майданчику. Рен додає, що в даний час нафтовим і газовим компаніям доводиться вкладати фінансові кошти окрім http://promkomplektnk.ru/ в закупівлю електроенергії для очищення відпрацьованої води.

3-06-03-2015-600-460

Нова технологія також забезпечить переваги при проведенні робіт з гідророзриву пласта (ГРП). Суть робіт полягає в закачуванні суміші розклинювального агента (піску), води і хімреагентів в нафтову або газову свердловину і далі в продуктивний пласт для інтенсифікації припливу і збільшення видобутку копалин.

Читайте також: Видобуток нафти в США — фото

В даний час кількість проведених ГРП виросло настільки, що виникають побоювання за збереження і без того мізерних світових запасів прісної води. Пропонована технологія використання мікробів для очищення відпрацьованої води дозволить проводити очистку води на робочому майданчику, зробить процес більш економічним, а воду – придатною для повторного використання для ГРП.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Environmental Science Water Research & Technology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button