Людина

Відчуття контролю над своїм життям захищає психіку людини

Висока оцінка своїх здібностей щодо впливу на життєві події та соціальна підтримка захищають психіку людини, яка перенісла фізичне насильство.

1-06-03-2015-600-364

 

У дослідженні взяли участь 159 жінок. Кожна з учасниць експерименту мінімум раз пережила потенційно травматичну подію, пов’язану з фізичним насильством. В результаті у 30% учасниць розвинулася депресія, а у 21% – посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Фахівці пов’язують розвиток депресії з почуттям провини, яку часто виникає у жертв насильства.

Читайте також: Жалість до себе — одна з найнебезпечніших емоцій

Вчені встановили, що відчуття контролю (те, як людина оцінює свою здатність впливати на життєві події) і соціальна підтримка захищають психіку. Зокрема, у жінок з високим рівнем контролю психологічні проблеми після епізоду фізичного насильства не з’являлися. Дослідники з’ясували, що відчуття контролю і посттравматичний стресовий розлад були пов’язані з процесом одужання.

Експерти вважають, що своєчасне втручання допоможе жінкам оговтатися від травми. Надалі фахівці планують з’ясувати, як можна підвищити рівні контролю та соціальної підтримки.

Натхнення: medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button