Головна / Людина / Відчуття контролю над своїм життям захищає психіку людини

Відчуття контролю над своїм життям захищає психіку людини

Висока оцінка своїх здібностей щодо впливу на життєві події та соціальна підтримка захищають психіку людини, яка перенісла фізичне насильство.

1-06-03-2015-600-364

 

У дослідженні взяли участь 159 жінок. Кожна з учасниць експерименту мінімум раз пережила потенційно травматичну подію, пов’язану з фізичним насильством. В результаті у 30% учасниць розвинулася депресія, а у 21% — посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Фахівці пов’язують розвиток депресії з почуттям провини, яку часто виникає у жертв насильства.

Читайте також: Жалість до себе — одна з найнебезпечніших емоцій

Вчені встановили, що відчуття контролю (те, як людина оцінює свою здатність впливати на життєві події) і соціальна підтримка захищають психіку. Зокрема, у жінок з високим рівнем контролю психологічні проблеми після епізоду фізичного насильства не з’являлися. Дослідники з’ясували, що відчуття контролю і посттравматичний стресовий розлад були пов’язані з процесом одужання.

Експерти вважають, що своєчасне втручання допоможе жінкам оговтатися від травми. Надалі фахівці планують з’ясувати, як можна підвищити рівні контролю та соціальної підтримки.

Натхнення: medicinform.net