Екологія

Мікроби в гумінових озерах створюють омега-3 жирні кислоти з мікропластика

Мікроби в гумінових озерах створюють омега-3 жирні кислоти з мікропластика. До такого висновку прийшли біологи з Університету Ювяскюля у Фінляндії, які спеціально використовували маркування ізотопами вуглецю, щоб стежити за рухом поліетилену в харчовому ланцюжку. Про це пише Nature.

Зростальна кількість пластикових відходів досить давно хвилює суспільство, проте вчені поки практично не досліджували можливі типи їх біорозкладу.

Дослідницька група з Університету Ювяскюля використовувала маркування ізотопами вуглецю (13C-ізотопом), щоб простежити за долею поліетилену в харчовому ланцюзі. Виявилося, що мікроби, які проживають в гумінових озерах, можуть перетворювати пластичний вуглець в корисні жирні кислоти — омега-3 і омега-6.

«Ми хотіли вивчити, чи мікроби, що володіють здатністю розкладати складні гумінові сполуки, також використовують мікропластичні полімери. І дійсно, мікропластична деградація була більш виражена мікробами, що відбуваються з гумінових озер, ніж з озер чистої води», – стверджує Доктор Самі Тайпале.

Надалі дослідники мають намір масштабувати експеримент, щоб дізнатися, які типи біорозкладу ще існують у пластику.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button