Екологія

Фахівці вважають, що виробництво первинного пластику досягло піку

Останній звіт Фонду Елен Макартур — EMF) – міжнародної організації, яка займається аналітикою, пов’язаною з використанням пластмас — говорить, що глобальне використання «первинного пластику» виробниками досягло піку, і до 2025 року воно повинно скоротиться.

Первинні пластмаси — це полімери, які були створені без додавання перероблених елементів (тобто новий пластик). Використання такого виду пластику компаніями скорочується вже другий рік поспіль.

Як зазначає EMF, це відбувається тому, що все більше компаній приєднуються до ініціатив фонду і ставлять перед собою зелені цілі. Сьогодні з EMF співпрацюють 63 рітейлери (наприклад, Nestle, PepsiCo, Unilever, Coca-Cola, Mars і L’oreal), які мають намір скоротити використання первинних пластмас майже на 2 частинb до 2025 року. Однак компанія зазначає, що зараз «терміново необхідно приділяти більше уваги ліквідації одноразової упаковки».

Сандер Дефруіт, який очолює ініціативу фонду “Нова економіка пластмас”, назвав це скорочення важливою віхою. «Якщо розглядати це в історичній перспективі, то використання первинного пластику в цій галузі протягом десятиліть досить швидко зростало, — сказав він Financial Times. – Деякі найбільші бренди й роздрібні продавці у світі показують, що це можливо, і демонструють, що бізнес може рости й без збільшення виробництва первинного пластику».

Згідно з новим звітом, бренди, які підтримують ініціативу фонду, зараз скоротили своє споживання первинного пластику сумарно на 1,2% в період з 2019 по 2020 рік після скорочення на 0,6% в період з 2018 по 2019 рік.

До 2025 року фонд очікує загального скорочення на 19% (у порівнянні з 2018 роком). Це дозволило б уникнути виробництва приблизно 8 мільйонів тонн пластику на рік, зберігши при цьому 40 мільйонів барелів нафти.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button