Екологія

Микропластик виявили навіть в дощі

Скоро новини про те, де ще знайшли пластикове сміття і частинки розкладеного пластику, перестануть викликати шок. Земляни і кожен окремо, ймовірно, ще не усвідомили, що проблема відходів на планеті досягла масштабів епідемії. Для її запобігання потрібні реальні і вагомі практичні кроки, які найчастіше складаються з буденних вчинків і невеликих щоденних справ. А поки – черговий шок від вчених і екологів.

Геологічна служба США виявила сліди дощів з частинками пластика, повідомляє ScienceAlert з посиланням на дослідження, яке так і називається – «Йде дощ з пластику». Фахівці спочатку збиралися вивчити проби води на предмет забруднення її азотом, однак аналіз вчергове їх здивував. Виявилося, що в 90% всіх проб дощової води на 8 дільницях в різних місцях штату Колорадо, взятих у 2017 році, виявився мікропластик. Причому частинки були знайдені в дощі, зібраному не тільки неподалік від населених пунктів, але і у важкодоступних місцях Скелястих гір, приміром, на висоті 3 159 м над рівнем моря.

Мікрочастинки здебільшого нагадували обривки синтетичних волокон, а також намистинки і осколки, помітні, звичайно, тільки під багаторазовим збільшенням.

Микропластик обнаружили даже в дожде

Найпоширеніший колір фрагментів – синій і блакитний, але зустрічалися також і червоний, зелений, золотистий, сріблястий, фіолетовий. На колажі, зроблений експертами, видно всі ці частки різного походження: від хітинових лусочок комах до піщинок, від ниток до бусинок. Більшість з них антропогенного походження.

Оскільки розміри частинок всього лише 300-750 мікрометрів, вчені зробили невтішний висновок: вони можуть долати з повітряними потоками відстань до 100 км, а далі випадати з опадами і накопичуватися в водоймах і ґрунті. Як ці мікрочастинки засвоюються навколишнім середовищем і біотою, який їх вплив на біоту – це ще належить вивчити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments