Всесвіт

Місія BepiColombo надіслала перші фотографії з Меркурія

Дослідники з європейського та японського космічного агентства отримали перші знімки Меркурія. Вони зроблять з цих матеріалів короткометражний фільм.

Європейська місія BepiColombo отримала перші фотографії Меркурія. Зонд зробив знімки незабаром після того, як пролетів над планетою на висоті всього 200 км.

Дослідники запланували ще п’ять таких прольотів, кожен раз використовуючи гравітаційне тяжіння Меркурія для управління швидкістю космічного апарату. Їх мета в тому, щоб BepiColombo летів настільки повільно, щоб зайняти стабільну орбіту навколо планети. Це має відбутися до кінця 2025 року.

Перші знімки Меркурія зробили за допомогою камер спостереження з низькою роздільною здатністю на бічній поверхні зонда. Bepi поки не готовий до розгортання наукових камер високої роздільної здатності. Вони заховані всередині так званого “стека космічних апаратів”.

Вчені відзначили, що Bepi – це “два космічних апарати в одному”. Одна частина розроблена Європейським космічним агентством (ESA), інша — японським космічним агентством (JAXA). Пристрій відправив чорно-білі фотографії на Землю, вчені будуть використовувати цей матеріал для короткометражного фільму.

«Це просто прекрасні знімки, нам відкрився чудовий вигляд на планету — відзначили дослідники. – Ми побачили поверхню, покриту кратерами й величезними виливами вулканічної лави. Деякі з більш яскравих областей —  місця, де вулканічні вибухи відбувалися в далекому минулому, і ви також можете побачити місця, де частина поверхневого матеріалу розсіюється в космосі”.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button