Людина

Ризик розвитку депресії виявився різним у азіатів і європейців

Найбільше дослідження, проведене серед жителів Східної Азії, показало, що вони менше схильні до депресії, ніж європейці.

Ризик розвитку депресії виявився різним в азіатів і європейців / © Getty images

Робота опублікована в журналі JAMA Psychiatry. Депресія — поширена психічна патологія, нею страждають близько 300 мільйонів людей у ??світі (при цьому понад 80 відсотків випадків припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу).

Однак вченим досі не так багато відомо про її причини. Дослідження показали, що за розвиток депресивних симптомів відповідальні специфічні гени. Однак більшість робіт, присвячених депресії, були зроблені на основі європейської вибірки.

Міжнародний колектив вчених, до якого увійшли фахівці з Університетського коледжу Лондона, Оксфордського (Великобританія) і Тайванської університетів, а також інших наукових організацій, провели найбільше, за їхніми словами, дослідження серед неєвропейських популяцій. У ньому взяли участь 194 548 осіб зі Східної Азії (в основному — Китаю), 15 771 з них страждали на депресію. Середній вік учасників становив 51,3 року, 68 відсотків були жінками.

З’ясувалося, що люди східноазіатського походження з вищим індексом маси тіла (цей фактор обтяжує ймовірність депресії) менш схильні до розвитку депресії, ніж європейці. Таким чином, на думку вчених, не можна поширювати дані досліджень про цей розлад, проведених на європейців, на весь світ.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button