Всесвіт

Китайська влада розкрила долю культового марсохода «Чжужун»

Марсохід Zhurong так і не вийшов із запланованого режиму гібернації, і тепер керівник місії розповів, чому.

Після декількох місяців мовчання китайська влада нарешті розкрила долю національного робота-дослідника Марса, який перестав роботу майже рік тому.

Zhurong («Чжужун»), перший китайський марсохід, швидше за все, покритий пилом, яка закриває його сонячні панелі і унеможливлює вироблення енергії, достатньої для виходу із запланованого режиму гібернації.

Цей сценарій довгий час вважався найбільш імовірною причиною того, що «Чжужун» так і не вийшов зі сплячого режиму, в який він впав в травні 2022 року. Однак китайська влада тільки зараз оголосила про це офіційно. Очікувалося, що марсохід знову прокинеться в грудні, коли зима в марсіанській північній півкулі підійшла до кінця, а сонячного світла стало більше, проте нічого не змінилося. У березні знімки Червоної планети від НАСА показали, що «Чжужун» знаходиться в тому ж положенні, в якому він увійшов в період гібернації майже роком раніше.

Три зображення, зроблені орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter в 2022 і 2023 роках. Китайський марсохід Zhurong — синя точка у верхній частині крайнього лівого зображення і внизу середнього і правого зображення. Перше зображення було зроблено в березні 2022 року до того, як марсохід пішов в сплячий режим. Другі два були зроблені у вересні 2022 року і в лютому 2023 року. Зображення надано: NASA / JPL-Caltech / UA, Арізона

Була надія, що винна незвично холодна марсіанська зима і що, можливо, марсохід прокинеться, коли температура підніметься. Але представники Китаю заявили, що найбільш у всьому винна пилюка. Ровер перевищив початковий час місії на три місяці, досліджуючи широку рівнину на Марсі, відому як Рівнина Утопія (лат. Utopia Planitia), протягом 358 днів, перш ніж затих. За цей час марсохід проїхав 1 921 метри.

Він укомплектований шістьма інструментами, в тому числі підповерхневим детектором радарів, детектором складу поверхні, детектором поверхневого магнітного поля, мультиспектральною камерою, метеостанцією і камерою для навігації по марсіанській місцевості. Назва «Чжужун» походить від імені бога вогню в китайській міфології.

Культовий марсохід приземлився на Червону планету в 2021 році і встиг дуже багато: він зробив селфі і знімки марсіанської поверхні, записав звук марсіанського вітру і взяв участь в експериментах з передачі інформації між Європейським космічним агентством і Національним космічним управлінням Китаю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button