Земля

Міські птахи агресивніші від сільських

Дослідники прийшли до висновку, що ті птахи, які мешкають у міській місцевості, демонструють більш агресивну поведінку, якщо порівнювати з пернатими, які проживають на природі і в селах. Про це в Biology Letters повідомили фахівці штату Вірджинія (США).

Для наукової роботи експерти використовували птахів, що мешкають у трьох міських та трьох сільських населених пунктах долини Нью-Рівер. Якийсь період часу вчені здійснювали спостереження за самцями співочих горобців, в якості піддослідних виступили 38 особин з міста і 35 – з сільської місцевості.

Дослідники включали аудіозапис співу горобця, який сповіщував про вторгнення інших родичів чоловічої статі. Потім фахівці відстежували реакцію пернатих на ці звуки.

Міські птахи в ході експерименту рішуче наближалися до динаміку, своїм голосом, показуючи, що готові атакувати «супротивника». Птахи з сіл також проявляли інтерес до аудіоматеріалу, але їх поведінка була не настільки агресивною.

Вчені вважають, що міські горобці, як і інші птахи, в умовах урбанізації змушені більш активно боротися за виживання, оскільки ресурси їжі для них досить обмежені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button