Земля

Містичні Ворота Сонця відтворили у 3D

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі (США) за допомогою 3D-технології реконструювали архітектуру будинку, побудованого представниками цивілізації Тіуанако на території сучасної Болівії.

 

Результати дослідження представлені в журналі Heritage Science, а з його короткою версією можна ознайомитися на порталі Phys.org. Мова йде про знамениті Ворота Сонця в Болівії, які розташовані на висоті близько 3800 метрів над рівнем моря.

Мистические Ворота Солнца воссоздали в 3D

Вважається, що вони були частиною величезного храмового комплексу, зведеного цивілізацією міста Тіуанако. Вона процвітала задовго до створення імперії інків. Дослідники реконструювали будівлю за допомогою створених на комп’ютері тривимірних моделей.

На 3D-принтері було роздруковано 157 блоків, що імітують 140 стародавніх плит з андезиту та 17 плит пісковику. Моделі створили на підставі вимірювань, проведених різними вченими за останнє сторіччя. Щоб відтворити будівлю, автори роботи випробували різні способи поєднання блоків.

До речі, Ворота Сонця визнані архітектурним дивом свого часу (500-950 рр. н. е..) За останні 500 років будівлю було розграбовано до такої міри, що ні один з початкових блоків не залишився на колишньому місці. Збереглися тільки ворота.

Кнопка «Наверх»