Земля

Секвої можуть жити майже вічно, якщо їх не нищить людство

Вчені давно вважають секвої найвищими довгожителями планети, так як їх вік може досягати 4000 років. Ці представники рослинного світу можуть жити майже вічно, якщо їх не знищує людство.

Вперше дерева були помічені мандрівниками в 19 столітті, але тоді мало хто з американців вірив їх розповідями. Коли золотошукачі під час переслідування ведмедя опинилися серед цієї природної фортеці, вони просто не могли прийти в себе від подиву і здавалися комахами на тлі зелених велетнів. Потім було знайдено 72 гаї, де секвої отримали особисті імена, але ділки вирішили запустити сюди туристів, завдавши величезної шкоди флорі. Ці красуні володіють неймовірною живучістю, так що знищити їх складно. Тільки сильний ураган може повалити стовбури природного дива, з якого навіть зробили 7-метрову кімнату для гостей.

Багато особ знущаються над деревами і знімають з них кору, що теж стає причиною загибелі старожил лісу. Одне з них вижило і довго нагадувало своїм виглядом американцям про вчинок співвітчизника, після чого багатьом з них стало соромно. Також секвойя рідко з’являється на світ, і ніхто не бачив, як вона вмирає. У музеї зберігся зріз деревини одного дива природи, який бачив кораблі вікінгів і Колумба, після чого воно пережило багатьох президентів, і тільки стихія змогла повалити могутній стовбур на землю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button