Здоров'я

Дослідники вирахували безпечні дози алкоголю

Нічого не зупиняє людину перед шкідливими звичками. Навіть, загроза летального результату. Спокуса випити за вечерею пару келихів вина або на вечірці декілька шклянок міцних алкогольних напоїв настільки велика, що протистояти їй може тільки глибоке усвідомлення того, що алкоголь шкодить вашому здоров’ю. Численні дослідження на тему, а скільки можна випити спиртного, щоб не завдати істотної шкоди своєму організму, наводять різні дані.

Понад 600 тисяч чоловік, що представляють двадцять країн світу, взяли участь у дослідженні, яке проводили вчені Кембриджського університету. Цікавим є той факт, що дослідження це почали ще в 1964 році, а завершилося воно тільки в нинішньому. За цей час його автори уважно стежили за станом здоров’я і звичками, які були пов’язані з вживанням спиртних напоїв. Результати дослідження дещо здивували і спантеличили. Виявилося, що без проблем для здоров’я можна приймати не більше 100 грамів чистого спирту на тиждень. Все, що ми п’ємо понад цю норму, впливає на наше здоров’я негативно. Якщо розкласти ці сто грамів на напої, то вийде, що протягом семи днів можна пити 2.5 літра пива, міцність якого 4 %, або п’ять келихів вина, міцністю не більше 13 %. Любителям слабоалкогольних коктейлів можна випивати в тиждень їх не більше семи.

Кожна чарка, стопка, келих понад такої норми скорочує життя людини на півгодини. Крім того, збільшує ймовірність інсульту і ризик серцево-судинних захворювань, сприяє раковим захворюванням. Більш як двісті хвороб можуть з’явитися або загостритися, якщо не знати міри вживання алкоголю.

Випиваючи в два рази більше безпечної норми, тобто 200 грамів чистого спирту, ви вкоротити собі життя на кілька років. А якщо 400 грамів, то ваше життя скоротитися на п’ять років.

Безумовно, це чисто статистичні дані, які мають похибку, що може коливатися із-за багатьох побічних чинників. Рекомендована доза коригується залежно від зросту і маси людини, стану здоров’я, статі, регулярності вживання спиртного. Тому, обчислити норму для кожної людини можна тільки в індивідуальному порядку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments