Всесвіт

На далекій екзопланеті виявили хмари

Міжнародна група астрономів не тільки знайшла хмари на екзопланеті, але й виміряла їх параметри з безпрецедентною точністю.

Порівняння планет Сонячної системи з WASP-127b / ©www.eurekalert.org

Роботу представили на європейському науковому конгресі (EPSC) 2021 наприкінці вересня. Мова йде про планету WASP-127b, розташованої в 525 світлових роках від землі і являє собою гарячий Сатурн. Це величезна планета розміром з шосту від нашого сонця, але обертається дуже близько до своєї зірки.

Вченим з університетів Монреаля (Канада) і Женеви (Швейцарія) вдалося виявити верхню структуру атмосфери WASP-127b. це відкриває шлях для досліджень багатьох інших далеких світів. Щоб побачити хмари планети, вчені спостерігали за тим, як вона пролітає повз своєї зірки. Так вдалося дізнатися, як крізь атмосферу проходить сонячне світло, адже вона змінюється її хімічними складовими.

Об’єднавши дані, отримані з космічного телескопа “Хаббл” та спектрографа ESPRESSO з Європейської південної обсерваторії в Чилі, дослідники змогли вивчити різні частини атмосфери WASP-127b. в результаті вчені побачили те, що не очікували: вони виявили присутність такої речовини, як натрій, на нижчих висотах, ніж передбачалося.

А ще інфрачервоний діапазон показав сильні сигнали водяної пари, а видимий — ні. “Це означає, що водяна пара на нижчих рівнях екранується хмарами, непрозорими у видимому діапазоні довжин хвиль, але прозорими в інфрачервоному», – заявив головний дослідник Ромен Алларт.

Схема обертання екзопланети навколо зірки / ©meetingorganizer.copernicus.org

Склад хмар поки не відомий, хоча вчені вже зараз розуміють, що вони не складаються з крапель води, як на Землі. Але з хмарами на планеті, схоже, перебоїв немає. Повний оборот навколо зірки WASP-127b здійснює за чотири дні й отримує в 600 разів більше енергії, ніж Земля. А температура її доходить до 1100 градусів за Цельсієм.

Не дивно, що це роздуває радіус планети в 1,3 раза більше, ніж у Юпітера (хоча в реальності вона набагато менше), роблячи WASP-127b однією з найменш щільних і «пухнастих» екзопланет з коли-небудь виявлених і ідеальним кандидатом для подальшого вивчення атмосфери таких об’єктів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button