Головна / Всесвіт / Місячну орбіту змінило космічне тіло, яке впало на Землю

Місячну орбіту змінило космічне тіло, яке впало на Землю

Планетологи з Франції з’ясували, чому орбіта Місяця має аномальний нахил до площини екліптики, в якій розташована орбіта обертання Землі навколо Сонця. Результати досліджень були опубліковані в журналі Nature.

6eb63d6943d461ab2b840f0bbd9b1420

Згідно з однією з найпопулярніших теорій походження Місяця, вона утворилася близько 4,5 мільярдів років тому в результаті зіткнення Землі з схожою на Марс протопланетою. Ця взаємодія призвело до утворення на орбіті Землі осколків, які потім сформували Місяць.

Така модель формування Місяця припускає, що кут нахилу її площини до площини обертання Землі буде дорівнює приблизно одному градусу. Але його значення, що спостерігається сьогодні, дорівнює п’яти. За допомогою комп’ютерного моделювання вчені проаналізували можливі сценарії появи спостережуваного нахилу місячної орбіти.

Планетологи показали, що приблизно 4,5 мільярда років тому в полі тяжіння Землі виявилося тіло, яке було в 0,6-1,2 рази важче супутника планети. Воно протягом приблизно сто мільйонів років оберталося навколо Землі і збурювало траєкторію руху Місяця. Потім це тіло впало на Землю.

Зіткнення призвело до того, що кут нахилу орбіти Місяця став дорівнюв 10 градусів, а потім поступово знизився до сучасного показника. Результатом сутички стало те, що верхні шари Землі виявилися багатими залізом, золотом і платиною.

Раніше вчені вважали, що при формуванні Землі ці елементи виявилися глибоко всередині неї, а їх високий вміст в приповерхневій корі пояснювали їх астероидним походженням. Проте така гіпотеза не пояснювала, чому ці астероїди повинні були падати саме на Землю, а не на Місяць.

Натхнення: earth-chronicles.ru