Всесвіт

Місяць через мільярди років може покинути орбіту і врізатися в Землю

Місяць у неозорому майбутньому може покинути орбіту Землі і стати плунетом. Астрономи не виключили варіант того, що через певний час нинішній супутник може зіткнутися зі Землею.

Чергова наукова гіпотеза припускає існування плунетів – колишніх місяців, що відокремилися від орбіти планети-господаря. Комп’ютерне моделювання показало, що половина екзомунів йдуть від «своєї» планети, зберігаючи траєкторію руху в безпосередній близькості від неї. Якщо Місяць, який в підсумку стане плунетом, вріжеться в Землю, вона створить тонни космічного сміття, з якого можуть сформуватися кільця, як у Сатурна. Саме плунети повинні вченим пояснити, чому на даний час все ще не знайдено доказів існування екзомунів (аналогічних Місяцеві супутників), незважаючи не припущення про їх чималу кількість у Всесвіті.

На думку астрономів, плунети не є довгожителями. Близько 50% таких тіл зрештою стикаються з господарем-планетою протягом 500 000 років, інших така доля очікує протягом мільйона. Відомий людям Місяць здатний повторити цей сценарій, але не раніше, ніж через п’ять мільярдів років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments