Всесвіт

Знайдено нове пояснення дивного мерехтіння «зірки прибульців»

Фахівці висунули нову теорію загадкового мерехтіння небесного тіла KIC 8462852, розташованого в районі сузір’я Лебедя. Причиною потьмяніння «зірки прибульців» може виявитися не існування на її орбіті розвинутх цивілізацій, а випаровування вкрадених нею місяців однією з поглинених планет.

У 2015 році вчені з Єльського університету помітили дивні зміни яскравості даного об’єкта, що вказують на можливу присутність біля неї сфери Дайсона, нібито створеної інопланетянами. Скептики назвали причиною «моргання» загадкової зірки безліч комет, які час від часу обмежують її. У 2016 році астроном із США Бредлі Шефер зауважив, що за останнє століття космічне тіло потьмяніло на 0,16 зоряної величини, що змусило засумніватися в колишній теорії. Через рік яскравість KIC 8462852 знизилася ще в два рази.

Спостерігаючи за «затемненням» зірки, вчені виявили на її орбіті досить велике утворення, яке закриває її світло. Команда фахівців Колумбійського університету Нью-Йорка (США) на чолі з Брайаном Метцгером припустила, що на світило впало одне з навколишніх тіл, спровокувавши спалах і подальше його потьмяніння. В ході подальшого дослідження із застосуванням комп’ютерної моделі експерти з’ясували: «зірка прибульців» могла поглинути найближчі планети і перетягнути до себе їх супутники. Місяць, опинившись у теплій зоні системи, став випаровуватися, сприяючи формуванню величезних хмар з пилу і газу, які періодично обмежують об’єкт від Землі. Неоднорідність речовин, що виділяються при таненні місяців, може пояснювати дивне мерехтіння загадкового небесного тіла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button