Наука

Вчені: Алкоголіків з хворою печінкою вбиває токсична кишкова бактерія

Вчені вважають, що алкоголіків з хворою печінкою вбиває токсична кишкова бактерія. У таких людей орган зруйнований давно і трансплантація часто є останнім шансом на життя.

По всьому світу гинуть сотні тисяч хворих на алкоголізм від захворювань печінки, але деякі проживали без лікування набагато довше, ніж інші. Тепер вчені розібралися з феноменом і з’ясували, що це пов’язано з токсином, вироблюваним деякими штамами кишкової бактерії. Вперше їх знайшли при роботі з мишами, після чого відразу провели тестування терапії, яка ґрунтується на знищення бактерії модифікованими вірусами.

Вчений Джасмонах Бажадж з’ясував, що в ряді випадків бактерія Enterococcus faecalis діє на організм, виробляючи токсини. У мікровзірцях фекалій у випробовуваних з алкогольною залежністю і захворюванням печінки концентрація цих бактерій була в 2700 разів вище, ніж у людей, що відмовляються від спиртних напоїв. Експерти також знайшли токсин цитолизин, який руйнує клітини. Саме він джерело важких симптомів у людей з цирозом та іншими хворобами печінки через алкоголізм. У здорових людей токсинів виявили дуже мало.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button