Технології

Український проект «зеленої» енергетики отримав премію Bright Award

Щорічний приз Стенфордського університету (Каліфорнія, США) вручають інноваторам, які внесли істотний внесок у стале енергетичне майбутнє. Українці Андрій і Роман Зінченко виграли в цьому році, завдяки своїй роботі з підтримки і просування інновацій в галузі відновлюваної енергетики, повідомляє Stanford News.

Коли фінансова криза 2008 року вдарила по українській економіці, брати Андрій та Роман Зінченко позбулися роботи в медіа-бізнесі. Оскільки у них утворилося багато вільного часу, вони вирішили допомогти батькам добудувати будинок під Києвом. Це спонтанне рішення призвело до того, що вони вздовж і впоперек вивчили енергетичний ринок України, а потім запустили проект з підтримки інновацій у «зеленій» енергетиці. Зінченко заснували перший в Україні інкубатор в сфері відновлюваної енергетики — Greencubator. У знак визнання їх новаторської роботи Стенфордський університет вручив їм премію Bright Award у розмірі $100 000.

А починалося все зі звичайного ремонту заміського будинку. Сім’я Зінченко вирішила зробити все своїми руками. У батька сімейства була наукова ступінь з математики та електротехніки, а братів виховував дідусь за принципом «зроби сам». За шість місяців вони побудували водопровід і провели в будинку електрику, застосувавши ряд енергозберігаючих технологій власного винаходу. Однак, коли прийшов час приєднувати будинок до електромережі, Андрій і Роман зіткнулися з корумпованістю українських енергетичних компаній. Це привело їх до думки запустити проект по зміні всього енергетичного ринку країни.

У 2009 році Зінченко заснували Greencubator, на базі якого згодом з’явилися такі стартапи, як Ecoisme і uMuni. У 2015 році Greencubator запустив Hack4Energy — один з найбільших у Східній Європі форумів розробників технологій відновлюваної енергетики. Зараз Андрій Зінченко займається збором коштів для запуску EnergyTorrent — ресурсу, який допоможе будь-якій людині дізнатися з відкритих джерел, як самостійно створити технології з виробництва відновлюваної енергії. Крім того, він шукає гроші для SolarSprouts — громадської сонячної електростанції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Кнопка «Наверх»