Людина

Чому корисно вивчати іноземні мови?

У Вас є знайомі, які, здавалося б, усього за пару місяців вивчили іноземну мову? При цьому вони говорять побіжно, практично без акценту і вже в наступному місяці відлітають у відрядження до Англії? Яким чином їм це вдалося? Дорогі викладачі? Новітні методики? Або, може бути, у них просто талант?

Вчених давно цікавило це питання – чи є якась різниця між тими, хто легко освоює іноземні мови, і тими, кому доводиться довго мучитися над підручниками.

foto_cikavosti_14.10.2014-04_resized

Професор Державного університету Пенсільванії Пінг Лі провів численні дослідження на цю тему і прийшов до висновку, що причини можуть бути у фізичній будові мозку і в тому, як мозок обробляє мовну інформацію.
Проте найцікавіше в тому, що, виявляється, Ваша першиа, рідна мова, багато в чому визначає здатність Вашого головного мозку управляти мовною інформацією, що відноситься до другої, іноземної мови.

Читайте також: Інтелект назвали перешкодою для вивчення іноземних мов

У своєму дослідженні Лі порівнював мовну інформацію від носіїв англійської мови та китайців, які відмінно володіли як рідною, так і англійською. У той час, як в англійській мові існує розмежування дієслів і іменників, в китайській ці межі досить розмиті. Саме це розходження призвело вченого до цікавого висновку.

Виявилося, що у носіїв англійської дієслова та іменники управляються різними частинами мозку. Двомовні китайці показують те ж саме, коли говорять англійською. Але коли вони говорять китайською, цієї різниці між іменниками і дієсловами не простежується. Ще більш дивно те, що китайці, які вивчили англійську в більш пізньому віці (не будучи дітьми), інтерпретують англійську так само, як китайську, тобто їх головний мозок управляє як дієсловами, так і іменниками однаково, не розподіляючи їх по різних областях.

Можливо, саме тому давно помічено, що здатність до мовного навчання набагато більше розвинена у дітей, і чим молодший, тим краще. Є навіть думка, що пік мовних можливостей припадає на вік до 1 року, але це не означає, що якщо Ви старші, то вже не зможете добре опанувати мову. Це означає тільки те, що Вам буде трохи складніше це зробити. Хоча, вивчити http://level-up.kz/ з досвідченними викладачами не складе труднощів.

Як ми бачимо, це обумовлено і фізичними особливостями мозку в обробці мовної інформації, і тим, яка мова є для Вас першою. Так, для американців досить складні мови – це слов’янські і східні. Для нас, слов’ян, англійська не здається такою вже й простою. Ну і, напевно, для всього світу вивчення китайської, корейської та японської представляє досить складну задачу.

Читайте також: Як вивчення іноземних мов впливає на мозок людини?

Однак є й позитивна сторона у такої особливості головного мозку змінюватися в залежності від мовного середовища. Люди, яким вдається вивчити різні мови, «тренують» свій мозок бути гнучкішими і обробляти інформацію різними способами. Вони краще справляються в умовах багатозадачності, здатні легко перемикатися з одного виду розумової діяльності на інший, більш гнучко розмірковують. Тому не варто побоюватися, що Вам буде складно вивчити нову мову. Знайте, що знання мови в будь-якому випадку виправдає всі зусилля!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button