Технології

Вчені розробили каталізатор, що виробляє водень із морської води за допомогою сонячної енергії

Дослідникам з Університету Свінберн, Австралія, та Китайського університету Шеньсі вдалося розробити новий каталізатор для високоефективного виробництва «зеленого» водню з морської води за допомогою сонячної енергії, повідомляє ecotown.com.ua.

Прототип пристрою під назвою “Ocean-H2-Rig”, демонструє потенціал цієї технології. Пристрій може плавати на поверхні океану, виробляючи водень з морської води. Одним з найпростіших і екологічно чистих способів отримання водню є фотокаталітичне розщеплення води, яке використовує сонячну енергію.

Вчені розробили каталізатор, що виробляє водень із морської води за допомогою сонячної енергії

 

Команда заявила, що «використовувала одноатомний платиновий каталізатор, який легко виробляється у великих масштабах. Висока ефективність застосування сонячної енергії для вироблення водню – це те, що нам потрібно для промислового застосування”.

Ідея «сонячних установок», що плавають у світових океанах, перетворюючи морську воду на водневе паливо, не нова. У 2018 році вчені з Колумбійського університету в США розробили пристрій під назвою «плаваючий фотоелектричний електролізатор».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button