Здоров'я

Мобільні ґаджети підвищують ризик інсульту

Мобільні ґаджети підвищують ризик інсультуДослідження стану здоров’я більше 8 тисяч американців дозволило співробітникам Університету Ексетера (University of Exeter) на чолі з Джесікою Тірелл встановити, що мобільні ґаджети не так вже й безпечні, як твердять виробники. Негативний вплив таких пристроїв на мозок людини пов’язано з наявністю в них вольфраму (W), металу, який активно застосовується в електроніці, а також при виробництві настільки поширених нині смартфонів, ноутбуків або планшетів.

Згідно з результатами дослідження, проведеного протягом 12 років, підвищення рівня вольфраму в організмі підвищує ризик інсульту. Зокрема, до групи ризику потрапляють жінки і чоловіки у віці старше 50 років. Причиною такого стану, на думку експертів, є оксидативний стрес, який зазвичай розвивається в клітинах при зайвому вмісті цього металу.

Додамо, незважаючи на результати нового дослідження, на 100% стверджувати, що підвищення концентрації вольфраму в організмі пов’язано з постійною роботою на електронних гаджетах, не можна. Цілком можливо, що навіть на сучасних підприємствах недостатньо досконалий виробничий цикл і частинки цього металу забруднюють атмосферу, грунт і воду, в результаті чого його концентрація підвищується у всіх організмах, які живуть на планеті.

Натхнення: informing.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button