Земля

Вчені: загроза від бактерій стає глобальною

Вчені: загроза від бактерій стає глобальною Міжнародна група вчених-медиків виступила з доповіддю, де заявила, що поява нових, стійких до ліків видів бактерій, може призвести до неконтрольованих спалахів епідемій по всьому світу. Саме тому пошук універсальних рішень є одним з основних завдань сучасної фармакології.

Стаття, яка висвітлює дане дослідження була опублікована в авторитетному медичному виданні Lancet. У ній фахівці закликають скоординувати зусилля дослідників по всьому світу, підкреслюючи, що тільки вивівши дану проблему на міжнародний рівень можна отримати надію на перемогу в боротьбі з бактеріальними інфекціями.
На даний момент вченими пропонується переглянути норми прийому антибіотиків у бік зменшення. Надалі необхідно стимулювати фармацевтів на створення принципово нових препаратів, які зможуть боротися з шкідливими бактеріями в організмі людини.

Як довели автори дослідження, незабаром антибіотики будуть затребувані для проведення більшості медичних процедур, починаючи з незначної операції і закінчуючи курсами хіміотерапії. Якщо ж не створювати нові ліки, то рівень смертності від інфекцій повернеться до того, що був на початку ХХ століття, коли антибіотиків були відсутні.

Потрібно відзначити, що певні зрушення в цьому плані вже намітилися. Вчені з Бостонського університету оголосили, що отримали препарат нового покоління, до якого бактерії не зможуть звикнути. Така впевненість базується на розумінні дії препарату, який активізує в бактеріальних клітинах механізми, що приводять до саморуйнування, причому як в активних, так і у «сплячих» мікроорганізмів. Крім самостійного ефективного впливу, нове з’єднання істотно підсилює ступінь дії антибіотиків, не залишаючи бактеріям шансу….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button