Екологія

Потепління океану впливає на здоров’я людей

Потепління води в океані сприяє активному поширенню теплолюбивих бактерій, шкідливих і навіть згубних для здоров’я людини.

7452e5b90e16c5217f90cdbdd469a9af
Висновки міжнародної групи вчених опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Вібріони — рід бактерій родини Vibrionaceae, включає в себе більше 40 видів. Щороку вони стають причиною 80 000 хвороб і 100 летальних результатів в одних тільки США. В організм людини такі мікроби потрапляють разом з сирою або непросмаженою морською їжею, а також через порізи і подряпини на шкірі під час купання. Вібріони мешкають в теплих і солоних водах.

За даними дослідників, в останні роки в США і північній Європі відзначається безпрецедентна кількість випадків зараження людей вібріонами. Головна причина цієї тенденції — підвищення температури води в деяких участах Атлантичного океану, пов’язане з глобальним потеплінням.

Вчені проаналізували зразки планктону, зібрані в дев’яти областях Атлантичного океану в період з 1958 по 2011 рік. Вимірявши рівень вмісту вібріонів у цих зразках, вони прийшли до висновку, що популяція бактерій значно збільшувалася по мірі потепління води. Починаючи з 1950-х рр., середня глобальна температура поверхні світового океану підвищилася на 1,5 градуси за Фаренгейтом.

В цілях профілактики захворювань, що викликані вібріонами, фахівці рекомендують уникати вживання в їжу сирих і непросмажених морепродуктів, уникати солонуватої води при наявності відкритих ран і користуватися захисними рукавичками при поводженні з сирими морепродуктами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button