Всесвіт

Вчені: Система річкових долин Марса має разючу подібність з річками на Землі

Вчені продовжують вивчення Марса, нещодавно науковці знайшли нові ознаки того, що раніше Червона планета була покрита водою, і на ній могло існувати життя. Система річкових долин Марса має разючу подібність з річками на Землі, показали останні топографічні дослідження.

Прекрасним прикладом цього є район річки Ярлунг Цангпо в Тибеті, який має однакову дендритну будову, що і марсіанські долини. В серії зображень з камери високого дозволу ESA на орбітальному апараті Mars Express наочно видно системи річкових долин. Область знаходиться в південному нагір’я Марса, на схід від кратера Гюйгенса і на північ від Еллади. Еллада – найбільший ударний басейн на червоній планеті.

Він є одним з найстаріших на Марсі. Йому від 3,5 до 4 мільярдів років, і це область з великою кількістю осередків. Морфологія долини річки називається «дендритною», що означає розгалуження як дерево. Марсіанські канали були, ймовірно, викликані поверхневими водами від сильного річкового потоку. Сильні дощі також, ймовірно, сприяли цьому. Потік «прорізав» існуючу місцевість на Марсі, прокладаючи нові шляхи і створюючи новий ландшафт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button