Всесвіт

На Марсі і Плутоні помітили льодовикові острови

В кратерах Марса і Плутона помічені невеликі крижані острови, які не мають зв’язку з полярними шапками, кажуть астрофізики. Ці геологічні утворення можуть бути свідоцтвами зміни клімату в минулому.

Крижані острови були помічені на Марсі і Плутоні астрофізиками NASA. При цьому утворення розташовувалися не в полярних регіонах, а в 104 ударних кратерах планет. Це означає, що  заморожена вода, яка зберігається в них, не пов’язана зі загальним льодовим щитом.

Таке спостереження стало можливим завдяки відправленим раніше “орбітальним камерам”. Вчені кажуть, що знахідка може допомогти у виявленні ознак минулих змін клімату. Це також наступний крок до вивчення особливостей марсіанської води і її підземних запасів.

Хоча крижані ресурси Плутона складаються в основному з азоту, діаметри його островів досягали 1000 кілометрів, як і аналоги на Марсі. Причини утворення таких відкладень поки що не відомі. Американський союз географів припускає, що існують сховища води в глибині цих космічних тіл. Також відзначалися коливання розмірів крижаних курганів в залежності від часу року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button