Всесвіт

Чи може метеорит, що впав стати причиною пожежі?

Практично кожен рік на поверхню нашої планети падають десятки космічних тіл — метеоритів. У 2013 році один з них впав в Челябінську, в результаті чого були пошкоджені будівлі і поранено кілька людей. Нещодавно щось схоже на метеорит побачили жителі острова Чілоє, розташованого в південній частині американського штату Чилі. Майже відразу ж після спостереження світного об’єкта на небі, на території розташованого на острові міста Далкаує були виявлені спалені вогнем ділянки землі. Місцеві жителі вирішили, що причиною пожежі став метеорит. Але чи справді світним об’єктом був метеорит і взагалі, чи можуть падні на нашу планету космічні об’єкти стати причиною загоряння?

Метеорити являють собою космічні тіла, які мільярди років літають у космічному просторі і в кінцевому підсумку падають на поверхню великих планет. Самі по собі вони є холодними об’єктами, що складаються з матеріалів, які є на Землі. Зокрема, до їх складу входять залізо, нікель, магній, сірка та інші розповсюджені на нашій планеті хімічні елементи. Яскраве світло метеоритів виникає під час гальмування в атмосфері планети — об’єкт треться об частинки атмосфери і займається.

У Чилі впав метеорит

На думку астрофізика на ім’я Хосе Маса, якщо причиною пожеж в Чилі дійсно було тіло, яке впало з космосу, то ним явно не був метеорит. Він пояснив це тим, що під час польотів у безповітряному просторі протягом мільярдів років маленькі космічні об’єкти сильно охолоджуються, тому при терті об атмосферу Землі вони навряд чи можуть нагрітися до високих температур.

Se reporta ca?da de meteorito en mocopulli chiloe pic.twitter.com/7w3KGEgnln

— marcelo macaya (@mmacaya) 25 вересня 2019 р.

Припущення чилійського астрофізика було перевірено геологами з гірничодобувної служби Sernageomin. Вони опитали людей, що живуть недалеко від місць виникнення пожеж — жоден з них не бачив моменту падіння метеорита і не чув якогось шуму. Деякі джерела запевняють, що метеорит розпався на кілька частин і на місцях пожеж були знайдені близько семи уламків. Тільки от ні фотографій, ні відео з цими уламками в інтернеті немає.

Небезпека космічного сміття

Таким чином, вчені з упевненістю виключили винність метеорита в пожежах. Однак, вони не заперечують можливості того, що причиною займання стало космічне сміття, яке впало на землю. На відміну від метеоритів, ці об’єкти цілком могли нагрітися до температур, здатних підпалити рослини. Однак, це припущення потребує доказів — геологи вже взяли зразки ґрунту і мають намір ретельно їх вивчити. Якщо теорія про космічне сміття підтвердиться, вченим доведеться з’ясувати причину його падіння. Втім, в цьому не буде нічого дивного, тому що на даний момент на орбіті нашої планети можна знайти тисячі уламків, що вийшли з ладу супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments