Головна / Всесвіт / Можливо інопланетяни посилають нам сигнал, але ми його не чуємо

Можливо інопланетяни посилають нам сигнал, але ми його не чуємо

У той час як вчені не залишають спроб встановити контакт з позаземними цивілізаціями Всесвіту, два астрофізика пропонують новий метод спостережень, що дозволяє не пропустити сигнал, який ми будемо отримувати в тому випадку, якщо представники позаземних цивілізацій самі спостерігають за нами.

721f6f7a8590a649b421f89781d28a8a
Рене Хеллер і Ральф Пудріц кажуть, що найкраща стратегія для виявлення присутності інших цивілізацій у Всесвіті заснована на припущенні того, що позаземні спостерігачі використовують ті ж методи пошуку, які ми використовуємо при пошуках життя за межами нашої планети.

Земні вчені при спостереженнях далеких планет активно використовують метод транзитів, який полягає в спостереженнях змін світності батьківської зірки при проходженні перед нею планети. Цей метод дає чимало інформації про властивості далекої планети і навіть про її можливу населеність.

А що, якщо представники інших цивілізацій спостерігають транзит Землі перед диском Сонця?

Якщо це так, то, як пропонують Хеллер і Пудріц, земні вчені повинні звернути свою увагу на так звану «транзитну зону», тонку смужку космічного простору, при спостереженнях з якої може бути виявлений транзит Землі по диску Сонця.

У цій транзитній зоні знаходиться безліч зірок, навколо яких можуть існувати планетні системи, при цьому в цілому дослідники нарахували близько 100000 потенційних цілей – і це лише ті цілі, які ми можемо спостерігати за допомогою існуючих в даний час радіоастрономічних засобів спостереження.

Дослідження опубліковане в журналі Astrobiology.

Натхнення: earth-chronicles.ru