Всесвіт

NASA відкрило найшвидшу «мертву» зірку в Галактиці

NASA відкрило «мертву» зірку PSR J0002+6216, визнану найшвидшою в галактиці Чумацький Шлях. Швидкість пульсара становить більше тисячі кілометрів в секунду.

Американські астрофізики з NASA повідомили про відкриття унікальної зірки, яка народилася завдяки вибуху наднової. PSR J0002+6216 рухається зі швидкістю 1130 кілометрів за 1 секунду. За прогнозами вчених, такими темпами світило вийде за межі Галактики.

Невідомо, з якої причини пульсар розігнався так швидко. Під час вибуху наднової виникає гідродинамічна нестабільність. Співробітники радіоастрономічної лабораторії вважають, що саме вона і стала причиною швидкості молодого пульсара.

Найчастіше зірки рухаються не швидше, ніж 100 км в секунду. Надшвидкісні світила були відкриті лише в минулому десятилітті. Кілька десятків таких зірок подорожують по просторах Чумацького Шляху значно швидше за інших.

У рідкісних випадках пульсар може впоратися з гравітацією галактичного ядра і полетіти за межі зоряного скупчення. Оскільки феномен надшвидкісних зірок вивчений мало, астрофізики сподіваються з допомогою PSR J0002+6216 краще зрозуміти їх природу.

Кнопка «Наверх»