Головна / Здоров'я / Домашні рослини покращують фізичне і психічне здоров’я

Домашні рослини покращують фізичне і психічне здоров’я

Щоб відчути на собі благотворний вплив природи, зовсім необов’язково виходити на вулицю, так як кімнатні рослини на підвіконні також можуть принести відчутну користь їх власнику, кажуть британські експерти з Королівського садівницького товариства.

7c009e3893a7c9fda3150f5625a6d109

За словами фахівців, кімнатні рослини покращують наше психічне і фізичне здоров’я. У той час як сьогодні міські жителі проводять, в середньому, 90% свого часу в приміщенні, наявність у ньому зелених рослин може дати деякі з переваг, які зазвичай відсутні в закритому приміщенні. Зокрема, рослини знижують рівень стресу, зменшують втому, покращують настрій і фільтрують забруднене повітря, говорять дослідники.

Огляд наукових даних свідчить про те, що працівники стають більш продуктивними, коли їх офіс наповнений зеленню, а пацієнти лікарень одужують швидше і терплять біль краще, коли в палаті присутні рослини. Але найголовніша перевага кімнатних рослин полягає в тому, що вони очищають повітря від забруднюючих речовин, які пов’язані з величезних кількістю смертей в рік.

Зелені рослини видаляють з повітря зважені частинки забруднюючих речовин – як тверді, так і газоподібні. Це призводить до поліпшення якості повітря в приміщеннях і пов’язаних з ним поліпшенням фізичного здоров’я. Побутові кухонні вироби, освіжувачі повітря, дезодоранти і засоби значно погіршують якість повітря в приміщеннях. Велике дослідження, проведене фахівцями з Королівського коледжу лікарів, показало, що забруднення повітря всередині приміщень є причиною 99000 смертей в Європі кожен рік.

Читайте також:

 Забруднюючі частинки викликають головний біль, шкірні захворювання, проблеми з диханням, а також подразнення очей, носа і горла. Дослідження, проведене вченими НАСА, також встановило, що рослини поглинають шкідливі хімічні речовини з повітря через листя, дозволяючи створити здорову еко-систему. За словами фахівців НАСА, всього лише три рослини в кімнаті можуть значно поліпшити якість повітря.

Незаперечним є і той факт, що кімнатні рослини також можуть поліпшити когнітивні здібності людей, включаючи час реакції і концентрацію уваги. Так, вчені з Університету Вашингтона виявили, що наявність рослин в кімнаті збільшувало швидкість реакції при виконання комп’ютерних завдань на 12%. Крім того, зелені рослини зменшували кров’яний тиск та збільшували тривалість концентрації уваги. Дослідникам з Університету Канзасу також вдалося встановити, що пацієнтам лікарень потрібні більш низькі рівні знеболюючих препаратів, якщо їх палаті були зелені рослини.

Таким чином, наявні на сьогоднішній день дані показують, що кімнатні рослини мають ряд переваг для людей. Рослини позитивно впливають на фізичне і психічне здоров’я людей, маючи при цьому низький ризик будь-яких побічних реакцій.

Натхнення: healthvesti.com