Здоров'я

Молекули, що дозволяють налаштуватися на позитив

Радість і почуття, схожі з нею, можуть виникати із-за безлічі причин: приємно проведений вечір у компанії батьків, довгоочікувана зустріч з коханою людиною, успіхи в навчанні або роботі. Людина може відчувати біль, страх, тугу смуток, і не знати, що при їх появі активізуються певні молекули в організмі. Їх робота запускається і може надати негативний вплив. Але у випадку з позитивними молекулами ситуація чітко і зрозуміло: вони роблять щасливішим і радіснішим, дозволяють справлятися зі стресовими ситуаціями або уникнути появи неприємних наслідків. Що потрібно знати про молекули щастя, і де можна знайти джерела для їх отримання?

Ендорфіни починають шлях з нейронів головного мозку, там вони поступово починають з’являтися. В народі їх часто називають гормонами щастя, але основною функцією є позбавлення людини від болю. Вони допомагають впоратися з сильними поривами і спазмами, дозволяючи згадати про насолоду і дати організму розслабитися. Без допомоги ендорфінів звичні імпульси тіла могли викликати у людини появу шоку або стресу, а в окремих випадках навіть летальний результат. Їх вироблення вважається реакцією у відповідь на стресові ситуації або біль, від якої можна позбутися без переживань і печалі. Надають сильну допомогу і підтримку людям, які займаються фізичною активністю — гормони щастя не дозволяють зупинитися на початку тренування і захищають від страху отримати травму.

Хорошу порцію ендорфінів можна отримати після важкого тренування або танців в новорічну ніч. Винятком не є і солодка їжа, до неї можна віднести шоколад або морозиво — радість людини буде виправданою.

Найчастіше для отримання задоволення і можливості відчути радість і щастя людині потрібно хороший струс, який дозволить відчути смак життя і насолодитися моментом. Допомогти зможе адреналін, що виробляється у відповідь на прояв стресу. Після його виділення тиск починає повільно підніматися, а серце б’ється частіше. Прилив енергії дозволяє забути про проблеми і невдачі, сконцентруватися на важливому і не приділяти увагу дрібницям, які не дозволять нормально розслабитися.

Адреналін, як і інші гормони, виробляється у всіх людей в різних ситуаціях в різних кількостях. Людині може вистачити пробіжки по сходах або виступу перед колегами зі складним проектом, або для вироблення адреналіну доведеться записуватися на стрибки з парашутом.

Окситоцин можна назвати гормоном, що дозволяє взаємодіяти з оточуючими людьми. Він тісно пов’язаний зі сприйняттям людиною товариства, його поглядів і цінностей. Допомагає відчути прихильність, довіру, близькість і подальшу радість від потрібності і важливості власної персони. Вироблення окситоцину залежить від соціалізації людини, її здатність контактувати з оточуючими і підпускати їх на близьку відстань. Не варто довірятися першим зустрічним, але відмовлятися від близького спілкування з вподобаною і приємною людиною, в якій є впевненість, теж не потрібно.

Підняти рівень цього гормону зможуть обійми і поцілунки, час, проведений із близькими людьми, що дозволяють відчувати впевненість у власних бажаннях і мріях. Експерти стверджують, що навіть гра в м’яч з улюбленою собакою здатна підвищити рівень окситоцину.

Кнопка «Наверх»