Земля

Молюски очолили перелік істот-довгожителів за версією журналу Time

Морський двостулковий молюск Arctica islandica, що мешкає у водах Атлантичного і Північного Льодовитого океанів, можливо, найбільш довгоживуча істота на Землі – його вік може досягати 500 років. Журнал Time в своєму останньому номері помістив цього молюска, розмір якого не перевищує кулака дорослої людини, на перше місце в переліку організмів-довгожителів.

Молюски очолили перелік істот-довгожителів за версією журналу Time

“Деякі дослідники вважають, що секрет довгого життя цього молюска – в здатності захищати від руйнування протеїни, з яких складається його тіло, – повідомляє журнал. – Цей механізм захисту, якщо в ньому вдасться розібратися, може відкрити шлях для лікування хвороби Альцгеймера та інших захворювань , викликаних похилим віком “.

На другому місці в списку довгожителів, складеному журналом, виявився гренландський кит, тривалість життя якого може досягати 200 років. «Особливість цього морського ссавця в тому, що у нього, як і у слона, практично не виникає ракових захворювань, – зазначає видання. – Вчені в 2015 році вже здійснили секвенування його генома і визначили ті гени, які відповідають за відновлення пошкодженої ДНК, що може вказувати на причину довгого життя ».

Третю сходинку в переліку поділили гігантські черепахи, тривалість життя яких досягає 100 років, і червоні морські їжаки, що мешкають в північній частині Тихого океану. «На думку дослідників, секрет їхнього довголіття – в здатності до регенерації, – пояснює журнал. – Їх теломери – кінцеві ділянки хромосом, які виконують захисну функцію – з роками не коротшають, на відміну від процесів в людському організмі ».

Читайте також: 

На четвертому місці опинилися такі різні представники фауни, як слони і папуги з терміном життя в 70 років. Найбільш довготривалим серед пернатих вважають какапо, або совиного папугу, що мешкає в Новій Зеландії – деякі особини цього виду живуть до 90 років і, як вважають дослідники, секрет їхнього довголіття – в уповільненому життєвому циклі.

Знак питання поставили укладачі переліку проти так званої «безсмертної медузи» виду Turritopsis dohrnii – єдиної, хто здатний з дорослої особини повертатися в стадію поліпа. «Можливо, що це пов’язано зі здатністю перетворювати клітини одного виду в клітини іншого виду, – зазначає Time. – Таку здатність мають і людські стовбурові клітини ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button