ЗемляФото

«Книгу мертвих» знайшли на 3500-річному кладовищі в Єгипті (фото)

Археологи оголосили про виявлення стародавнього папірусу, артефактів Нового царства Єгипту і гробниць з муміями.

Міністерство туризму і старожитностей Єгипту оголосило про виявлення в центральному Єгипті кладовища чиновників і жерців періоду Нового царства (близько 1550 – 1070 рр. до н.е.). Серед знахідок мумії, саркофаги, амулети і численні фігурки статуетки ушебті, які призначалися для служіння померлим в загробному житті. Окремо археологи відзначають пергамент «Книги мертвих».

«Книга мертвих» — це сучасна назва, дана безлічі текстів заклинань, які повинні були допомогти мертвим орієнтуватися в потойбічному світі. Копії таких текстів іноді ховали разом з померлими.

У повідомленні Єгипетського міністерства міститься мало інформації про знайдений примірник «Книги мертвих», відсутні фотографії сувою. Археологи відзначають тільки, що довжина пергаменту за попередніми оцінками становить від 13 до 15 м, а сам документ знаходиться у відмінному стані. Після консервації та дослідження знахідку планують виставити у Великому Єгипетському музеї в Гізі.

Експерти, опитані Live Science, відзначають, що сувій «Книги мертвих» подібної довжини — рідкісна археологічна знахідка. Якщо він дійсно добре зберігся, аналіз текстів дозволить більше дізнатися про похоронні ритуалах Стародавнього Єгипту.

Деякі знахідки археологічної експедиції. Фотографії: Міністерство туризму і старожитностей Єгипту

Крім пергаменту дослідники виявили на кладовищі дерев’яні труни з муміями, кам’яні саркофаги, канопи, в яких зберігалися органи померлих, і безліч амулетів і статуеток з дерева і каменю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button