Екологія

Морська зірка-робот допоможе вивчати глибини океану

Вчені з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL) Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили морську зірку-робота, яка буде вивчати пристрій глибинних шарів океану. Вона не буде заважати рибам та іншим водним мешканцям.

Seaweeds in Sea Фото Від Aleksei Poprotskii

Дослідники пояснили, що документування життя в океані — це дуже складний і дорогий процес. В першу чергу тому, що обладнання для цього має бути міцним, але його конструкція не повинна турбувати морських мешканців, які чутливі до рухів людини.

У вигляді можливого рішення вчені розробили нового морського робота. Команда використовувала свою систему для створення м’якої роботизованою морської зірки, зробленої з кремнієвої піни; пристрій може рухатися за допомогою одного малопотужного моторчика. Зірка рухається за допомогою сухожиль на кінцівках, які з’єднані з сервоприводом.

Дослідники вибрали дизайн зірки через простоту та елегантності рухів. Проте, в майбутньому вони хочуть створити таких же роботів з іншим будовою тіла — які натхненні організмом морських черепах, скатів, акул. Вони будуть містити суглоби, плавники та ласти.

Вчені спочатку побудували навчальну модель, яка виконує початкову симуляцію і проєктування механізмів управління роботом, потім швидко виготовлявся і сам прототип. Дослідники пізніше проводили експерименти з роботом, щоб отримати більше даних для удосконалення та оптимізації його конструкції. В результаті робота, як правило, доводиться переробляти тільки один раз.

«При моделюванні робота нам доводиться робити зміни, які, за визначенням, створюють розрив між симуляцією і реальністю, — зазначили вчені. – Наша подальша робота спрямована на скорочення цього розриву між реальністю, зі змішаним циклом імітаційних і реальних експериментів, які, як нам здалося, досить ефективні ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button