Здоров'я

Солярії викрили в провокуванні небезпечного виду раку

Вчені підтвердили, що солярії сприяють появі меланоми. Найвищому ризику виявилися піддані ті, хто вибирає такий спосіб засмаги в молодості.

Young Women in the Solarium Фото Від Zeljkodan

Солярії провокують підвищений ризик розвитку меланоми. Причому в найбільшій небезпеці знаходяться ті, хто починає відвідувати їх в молодому віці. На жаль, попри небезпеку соляріїв, особливо для підлітків, небагато країн забороняють їх використання.

«Заборона на використання соляріїв неповнолітніми не універсальна в Канаді й США. У Бразилії та Австралії існує повна заборона, що поширюється не тільки на підлітків. А в Австрії, Бельгії, Франції, Німеччини, Португалії, Іспанії та Великобританії існують національні заборони для осіб віком до 18 років», – розповів Антуан Ескандер, доктор медичних наук і провідний автор роботи.

Недавнє дослідження показало, що заборона на використання соляріїв серед неповнолітніх запобіжить тисячі випадків меланоми. А також заощадить мільйони доларів на витратах на охорону здоров’я. Результати дослідження були опубліковані в журналі CANCER, рецензованому Американським онкологічним товариством.

Команда американських дослідників оцінила ризики та вигоди від заборони соляріїв. Учені побудували модель, яка відображає життя американських підлітків у віці від 14 до 17 років. А потім перевірили, як солярії і їх відсутність вплинуть на якість життя дітей, охорону здоров’я, економіку.

Моделювання показало, що заборона запобіжить 15101 випадок меланоми та 3299 рецидивів серед 17,1 мільйона неповнолітніх. А також заощадить 61 долар прямих і непрямих витрат на охорону здоров’я на кожного підлітка. З урахуванням витрат на втручання та економічні втрати для індустрії соляріїв, заборона все одно приносить 12 доларів на одного неповнолітнього. І в цілому економить 205,4 мільйона доларів протягом життя 17,1 мільйона дітей.

Так, вчені прийшли до висновку, що заборона на солярії для неповнолітніх потенційно знижує витрати на охорону здоров’я і підвищує економічну ефективність. Навіть після врахування витрат, пов’язаних з введенням заборони, таку політику можна вважати економічно ефективною. Крім того, вона потенційно скоротить число випадків захворювання на меланому. «Ця робота демонструє соціальні наслідки заборони соляріїв для підлітків в Америці та вказує на цінність такої політики», – підсумував співавтор дослідження Девід Голдштейн, доктор медичних наук.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments