Здоров'я

Фізична активність під час роботи виявилася шкідливою, а під час відпочинку – корисною

Дослідження за участю понад 100 тисяч осіб показало, що професійна фізична активність підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а активність у вільний від роботи час, навпаки, знижує такі ризики.

Дослідження опубліковано в European Heart Journal. Відомо, що адекватна фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань і загальну смертність. Але, виявилося, це правило не працює для професійної фізичної діяльності (наприклад, якщо мова йде про роботу у верстата, на баштовому крані, при укладанні шпал і так далі).

Вчені з Національного дослідницького центру робочого середовища і лікарні Копенгагенського університету (Данія) провели дослідження, в якому фігурували дані по 104 046 жінкам і чоловікам у віці від 20 до 100 років. Інформацію взяли з результатів анкетування населення Копенгагена, яке проводили з 2003 по 2014 рік. Учасники заповнювали анкети про фізичну активність (її поділяли на чотири категорії: низьку, середню, високу і дуже високу) під час дозвілля і на роботі протягом всього періоду.

В результаті за десять років було зареєстровано 9846 смертей, 7913 з яких виявилися пов’язані з серцево-судинними захворюваннями. З урахуванням коригування на стать і вік середня, висока і дуже висока фізична активність у вільний від роботи час знижувала ризик смертності на 26, 41 і 40 відсотків відповідно. А ось висока і дуже висока виробнича активність такий ризик, навпаки, підвищувала: на 13 і 27 відсотків відповідно.

«Багато людей вважають, що фізична активність, якою вони займаються на робочому місці, робить їх здоровішими, тому вони можуть розслабитися у вихідні дні. На жаль, наші результати показують, що це не так », – зазначили вчені. Тим, хто зайнятий важкою фізичною працею, непросто змусити включити у свій розклад додаткову фізичну активність, але без цього показники їх здоров’я, схоже, будуть знижуватися. Таким людям дослідники рекомендують хоча б щоденну півгодинну прогулянку у вільний від роботи час. Це допоможе підвищити частоту серцевих ритмів і загальне кардіонавантаження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments