Земля

На півночі Іспанії знайдена велика мережа з десятків таборів римської армії

Знахідки свідчать, наскільки велика була римська армія близько 2000 років тому під час завоювання Піренейського півострова

Знайдені на півночі Іспанії 66 таборів римської армії проливають світло на сумнозвісне завоювання Піренейського півострова.

romanarmy.eu

«Римляни вели активну військову діяльність біля входу в Кантабрійські гори під час останньої фази завоювання Іспанії», – йдеться в заяві співавтора дослідження Жоао Фонте, ландшафтного археолога з Університету Ексетера в Англії.

Залишки 66 таборів, призначених для тренувань і укриттів, були виявлені за допомогою технології дистанційного зондування. Команда археологів проаналізувала аерофотознімки та супутникові знімки плюс використовувала дрони для створення докладних карт місцевості. Серед виявлених таборів є як невеликі форти в кілька сотень квадратних метрів, так і великі укріплені корпуси площею близько 15 гектарів. Виявлені табори допомагають пояснити успіх римлян в 200-річній битві за завоювання Піренейського півострова. Більшість з них були знайдені недалеко від того місця, де пізніше римляни заснували міста.

Велика кількість солдатів, розміщених в цих таборах, означало тільки одне: можливість атакувати з різних напрямків. “Римська армія створювала ці тимчасові поселення, коли рухалася через ворожу територію або проводила маневри навколо своїх постійних баз”, – сказав Фонте.

Однією з головних цілей кривавого завоювання Піренейського півострова було отримання доступу до природних ресурсів в цьому районі, таким як олово і золото.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button